Szerte az országból, de még a határon túlról is érkeztek magyar civilszervezetek arra a hétvégi műhely munkára, amelynek a Győr-Moson-Sopron megyei Tényő adott otthont a Magyar Ifjúsági Szövetség szervezésében. A több mint harminc, fiatalokat tömörítő, vagy a fiatalokért létrehozott egyesületből állószövetség tagjai között ott van a Tényő Világa Egyesület az Élhetőbb településért szervezet is, amely az ország egyik legjobb állapotban megmaradt atombunkerét tartja fenn. A találkozóra azért jöttek a résztvevők, hogy tapasztalatokat osszanak meg egymással, illetve jó példákat, ötleteket gyűjtsenek ahhoz, mi mindennel lehet megszólítani, és a közösség iránti tenni akarásra, rábírni az embereket. A tényői művelődési házban rendezett programon felkért szakértők jóvoltából volt szó a minden résztvevőt folyamatosan érintő témáról, a forrásszerzésről, de a Kábítószerügyi Egyeztető Fórum működését is megismerté kegy előadás keretében. Cseke Sándor a nagyszalontai MIDESZ kutatásáról számolt be, amelyet határon innen és túl mintegy ezer fős mintán végeztek a civil szervezetek működéséről. A házigazdák saját tevékenységükről adtak számot.Mecséri Szabolcs az egyesület alelnöke elmondta, a települést szépítő munkájuk mellett részt vesznek a helyi közösségi programok szervezésében is. Legújabb vállalásuk a Tényő melletti erdőben található atombunker bemutatása a nagyközönség számára, amelyre a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósággal kötött együttműködésnek köszönhetően nyílt lehetőségük. – Bunkertúrák szervezésével járulunk hozzá, hogy a hidegháború időszakában, 1972-ben a pártvezetők számára titokban épített óvóhelyet, amely alkalmas volt légirobbanás, léglökéshullám, vegyi és biológiai fegyverek illetve a sugárzáshatásai elleni védelemre is, minél többen megismerhessék- mondta Mecséri Szabolcs, amikor a műhelymunka résztvevőit is végig vezette a különleges építményben és a környékén általuk létesített 800 méteres tanösvényen. Hozzátette: az egyesület tervei között továbbra is ott van minden olyan tevékenység, amellyel ők, mint civilek szebbé, komfortosabbá, élhetőbbé tudják tenni a települést, de a bunker bemutatása is egyre fontosabb számukra. A program a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával valósult meg.