A Magyar Ifjúsági Szövetség Első Magyar Ifjúsági Szakmai Konferencia programja keretében megvalósult egy-egy kerekasztal beszélgetés Szegeden, Tényőn, Újbudán, Miskolcon, Szekszárdon, és Nyíregyháza. A kerekasztal beszélgetés kerekasztal beszélgetések minden régióban a helyi és régiós médiumok bevonásával valósulnak meg. A fiatalok érdekképviselői, a vállalkozói képviseletek, valamint az Esélyek Háza képviselői vesznek majd részt.
A kerekasztal beszélgetések célja, vállalkozók érzékenyítése a gyakornoki programok fontosságára – ezek fontos előképzettséget adhatnak a fiataloknak a munka világába lépés előtt.

A Magyar Ifjúsági Szövetség, 99/2015.(08.06) számú támogatási szerződés keretében a Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány által támogatott “Első Magyar Ifjúsági Szakmai Konferencia” projektje.